| yopreda18 a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine? va rog. Am si eu pentru clasa a 12-a de facut atestat, si imi trebuie material despre CIRCUITE DE REDRESARE

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să postezi aceeași întrebare de două ori, te ajutăm cum putem.
www.referate.ro
Succes.
Pa, pa.

| georgesur a răspuns:

Circuitele de redresare fac din curentul electric alternativ (a. c.), curent electric continuu(d. c.)
Ar trebui sa scrii despre:
- redresarea simpla alternanta (cu o dioda)
-redresarea dubla alternanta [trafo cu priza mediana si doua diode, sau cea cu punte redresoare(4 diode) ]
Ataca problema pe "Goagal"!winking