| FlorinAlexTUD a întrebat:

big grin Maine am simulare la Limba si Literatura Romana si aș vrea sa aflu daca stie cineva din ce s-ar putea sa pice la Simulare? Si cum sa invat mai bine? ca sa nu uit cand intru in clasa

2 răspunsuri:
| Stefan_Catalin_1999 a răspuns:

Cum a spus moinar e posibil sa.ti dea baltagul si o compunere sa.ti imaginezi sau.sa aduci 2 argumente unui lucru sau alte cacaturi, iar la a doua compunere in nici un caz sa comentezi opera ci sa argumentezi de ce provine din specia ei sau semnificatia titlului. Cu placere

| Antonialolo92 a răspuns:

Baltagul probabil, in rest text la prima vedere, si o compunere sau 2, una sa iti imaginezi ceva, si celălalt argumentare, sau Semnificația titlului...