| MoltenMoon a întrebat:

Care e programa pentru simularea de maine la Limba si literatura romana? Cine imi spune toate operele care pot sa pice la simulare primeste funda!batting eyelashes

5 răspunsuri:
| justsummer a răspuns:

E simplu nu intra autorii canonici postbelici marin sorescu, marin preda si Cărtărescu in rest intra tot conform programei.

| justsummer a răspuns (pentru MoltenMoon):

Iar acel model e pentru bac nu pentru simulare, dar pentru linistea ta ai putea citi si romanul de după 1980 chiar daca presupun ca nu l-ai făcut încă la scoală.

| justsummer a răspuns:

Iar romanul experientei nu are autor canonic, aici scrii Maitreyi sau nunta in cer de Mircea Eliade.