| AlexAlx2626 a întrebat:

daca am facut scoala in Italia si vreau sa ma bag la seral fara frecventa in Romania, se poate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania forma de seral este cu frecventa si nu exista forma de liceu fara frecventa, doar cu frecventa redusa, ce se face la sfarsitul sapatamanii.
In primul rand va trebui sa-ti face recunoasterea si echivalarea studiilor facute in Italia si vei afla in ce clasa poti sa intri in Romania. Detalii afli pe cnred.edu.ro, aici:
https://cnred.edu.ro/......asele-1-12

| Kogaion a răspuns:

Poti, dar nu vei putea intra in acelasi an pe care il faci tu in Italia, stiu ca am avut un caz de genul la mine la scoala, cand un elev s-a intors din Italia si era clasa a7a acolo, dar aici l-au bagat a6a sau a5a, nu mai tin minte exact.