| KLiNK a întrebat:

Dupa cum stiti, azi s-a dat simularea la limba si literatura romana pentru elevii de clasa a VIII-a. Vreau sa va intreb pe voi care ati dat simularea, care este raspunsul la punctul 5 de la subiectul 1? Multumesc.
Aici aveti subiectul 1: http://psnews.ro/wp-content/uploads/2016/02/img_24201_40 902300.jpg
Ma intereseaza doar punctul 5. Nu sunt sigur daca am facut corect. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Si eu am dat simularea si am scris ca autorul este impresionat de peisaj si s-a oprit in varful dealului ca sa-l admire, ceva de genul asta am scris am scris vreo 31 32 cam asa de cuvinte.Notele de la siimulare nu se trec in catalog, nu iti afecteaza media sunt doar ca sa stii ce te asteapta la examen si sa te pregatesti dar sunt sigur ca te-ai descurcat bine.

| KLiNK explică (pentru Doarunaltutilizator):

Http://www.romanialibera.ro/......mulare.pdf
Uite aici ca sa-ti calculezi tot ce trebuie.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru KLiNK):

Mersi pentru funda si pentru site.

4 răspunsuri:
| Mozambica a răspuns:

Am pierdut jumatate de ora la acel exercitiu si am scris o tampenie.
Am spus ca eul liric isi exprima bucuria de ajunge la destinatie, iar satul capata o frumusete aparte prin ochii sai.
Sa iei nota mare!

| KLiNK explică (pentru Mozambica):

Multumesc la fel! Eu am scris ca el priveste satul de pe acel deal...si cum se inalta fumul, etc. Si reiese un sentiment de admiratie. laughing tot o tampenie