| AnonymuxX a întrebat:

Ei bine, dupa cum stiti luni 20 iunie peste 2 zile eu impreuna cu absolventii claselor a 8-a din toata tara avem examen la romana (Evaluarea nationala). Va rog frumos, spuneti-mi si mie niste site-uri cu modele de subiecte sau niste exercitii de pregatie va rog frumos am nevoie URGENT de cateva exercitii pentru a ma pregati mai bine. VA MULTUMESC!

7 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Http://www.clopotel.ro/......omana.html

sunt niste culegeri la librarii. du-te si cumpara-ti. sunt si la romana si la mate si sunt 16 lei fiecare. sau daca vrei lasa-mi mesaj cu id-ul tau si iti dau eu niste teste.

| OnutsaXD a răspuns:

Www.mateinfo.ro * scuze de greseala.

| maddy22 a răspuns:

Www.edu.ro

mult succes!

| AnonymuxX explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.Imi pare raw dar nu dau funda pentru. ca nu ar fi corect toate raspunsurile sunt fff bune.MULTUMESC!