Întrebare recomandată | ionutAB a întrebat:

eu am terminat 9 clase, si in clasa 10-a,am renuntat(probleme familiare). Acum, as vrea sa ma reinscriu, pentru a-mi duce la bun sfarsit liceul. Ce trebuie sa fac? o sa pot sa ma reinscriu in clasa 10-a? la seral? la fara frecventa? ce ma sfatuiti? (mentionez, am 18 ani). Sau o sa fiu nevoit sa reincep din clasa a 9-a? Cati ani o sa trebuiasca sa fac? MULTUMESC ANTICIPAT! (Funda)

2 răspunsuri:
| Zebastian a răspuns:

Daca ai terminat clasa a 9-a (medii incheiate tot), nu mai trebuie sa o faci iar. Eu zic sa mergi la secretariatul scolii la care vrei sa te inscri si sa le explici lor la ce scoala ai terminat cl 9, ce profil pentru ca este posibil sa dai diferente daca nu este acelasi profil. Eu in a 10 m-am mutat de la o scoala la alata dar era acelasi profil si nu am mai dat diferenta/diferente...

| andy332546 a răspuns:

Te duci la scoala pe care o vrei si le spui ca vrei sa te inscrii in clasa a zece. Iti vor da formulare si de toate.

SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR.