| alexjascu a întrebat:

eu am vrut sa stiu daca si voi credeti ca scoala este o porcarie happy. Deci serios eu personal o urasc. Cand aud de teste sau... Teze, examene. Mor! Deci si voi urati scoala?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca urasti scoala, poti renunta la ea.Angajeaza-te ca maturator si vei deveni util societatii.

| gabriela1150 a răspuns (pentru mira):

Buna asta laughing

| gabriela1150 a răspuns (pentru mira):

Si eu o urasc, sa fim seriosi, cine nu o uraste!

| Terente20 a răspuns (pentru mira):

Ai sa razi dar nu intra oricine ca maturator, iti trebuie pile. fara caterinca.

| Oana92 a răspuns (pentru Terente20):

Pile? doar atat? trebuie sa dai mita, suma e aproximativ 1000 de euro si nu e vrajeala

| Terente20 a răspuns (pentru gabriela1150):

Mie mi-a placut, stii de ce? ca nu prea m-am dus. din liceu am iesit mai prost decat am intrat iar la facultate cred ca m-am dus de 30-40 ori in 3 ani.
daca ai pofta de cunoastere si alte surse de acumularea cunostintelor, plus niste diplome ca sa fie acolo(spun ca sa fie acolo pentru ca oricum la altceva nu sunt bune) eu zic ca poti trai impacat cu stilul asta de viata.

| Terente20 a răspuns (pentru Oana92):

Nu te contrazic, domnisoara.

| gabriela1150 a răspuns (pentru Terente20):

Da, daca vrei sa faci ceva in viata da.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Şcoala nu este deloc o porcărie. De obicei profesorii sunt de vină. E greu, într-adevăr, dar o să vezi cât te va ajuta. Crezi că acum ştiai să citeşti sau să scrii dacă nu era şcoala? Normal că nu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Si crezi ca viata de adult e usoara? Servici, gospodarie, taxe, impozite, copii de crescut si format... Uite iti propun macar pentru o dupa amiza sa faci schimb cu parintii tai.Tu sa ei atribiunile adultului si invers.Ramai copil cat poti!

| Oana92 a răspuns:

Nu e o porcarie, vei realiza mai tarziu cat e de necesara scoala

| Alsodrfegnha a răspuns:

In cazul in care te mai duci la scoala doar pentru ca te obliga parintii si societatea, da-mi voie sa iti spun ca esti un individ usor de manipulat, fara prea mari sperante pentru viitorul tau. Nu-ti place scoala? Vai, vai, vai, ce oroare! Nu iti place pentru ca implica efort intelectual la un nivel superior iar asta te cam seaca. Know that feeling, dar crede-ma ca sunt multi inculti care traiesc bine mersi prin case cu turnulete sau prin ghetouri, facand curat dupa promenada matinala si zilnica a soarecilor prin mancarea lor. E alegerea ta, dar fii atent: ti-ar placea scoala daca te-ai duce la ea ca si cum te-ai duce in club, pentru distractie, recunoste; gandeste-te totusi si la cate chestii interesante sau mai bine zis utile inveti acolo, la faptul ca nu poti face cariera fara o baza solida de cunostinte intr-un domeniu iar toate acestea nu le poti asimila la o tigara cu prietenii. Efortul de azi rezulta odihna de maine, crede-ma. Nici eu nu ma omor cu invatatul in clasa a X-a insa acord totusi o importanta majora pentru ca stiu ca tot spre binele meu este. So... ai grija ce alegi sa faci. Peace.