| dandelion a întrebat:

Fundița celui care mă poate ajuta si deține o informație utilă! As vrea să aflu dacă stiți cumva vreo posibilitate de a aplica la bursă (am în vedere să se includă tot: căminul, studiile, finanțe la fiecare lună) în alte țări europene, dar în care să se studieze în engleză. Eu m-am gîndit în primul rînd la Marea Britanie. Dar de asemenea as vrea să aflu si de SUA. V-as fi foarte recunoscătoare pentru orice răspuns concret. Acum este cam sezonul burselor, as vrea să încerc în Europa de ce nu? happy Mulțumesc tuturor anticipat!

5 răspunsuri:
| dandelion explică (pentru jeek0):

Sînt moldoveană, iar de pe adresa web pe care mi-ai trimis-o se pot înregistra doar românii.

| jeek0 a răspuns (pentru dandelion):

Nu ai zis ca esti moldoveanca. oricum inscrie-te cu orice nume sau oras ca sa ai o idee despre facultatile care ofera burse. o sa iti apara in functie de ce cauti facultatile care ofera stuu de licenta sau master. oricum din cate stiu eu acum te poti documenta ca sa incepi inscrierea in iarna pentru anul urmator in toamna. dar vezi si tu cum sta treaba

| Nostradamus1992 a răspuns:

Poti sa te duci si in Paris la Universitatea Americana, o prietena doar ce a terminat acolo si e foarte incantata, lucreaza acum in parlament happy

| dandelion explică (pentru Nostradamus1992):

Păi nu prea mai lămurit cum aplic sau cum dau de bursă ca să ajung acolo! happy Mersi oarecum!