| Thecurious a întrebat:

Elita intelectuala si economica a Rusiei isi trimit odraslele sa studieze in SUA si Marea Britanie?
De ce va intreb, pentru ca, din cate am observat, aceste doua tari sunt preferate pentru studiile universitare.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai bine le trimitea in Romania, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur isi trimit. Ce daca poporul sarac e invatat ca sua si europa sunt dusmani. Aia cu bani stiu unde e mai bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiind student, poți fuma iarbă la chefuri.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu numai Rusia dar si elita Indiei si a tarilor asiatice.Da sunt tari preferate pentru ca la nivel mondial acele diplome universitare precum cele de la Harvard, Cambridge, Standfordsunt cele mai recunoscute.Dar sa vorbeasca in locul meu urmatorul articol:https://www.edmundo.ro/tari/statele-unite-ale-americii/

| RoCkKiD a răspuns:

Nu are treaba cu Rusia si relatia tarii respective cu Europa si America de Nord.

E un fapt simplu si evident, ca daca ai banii vrei cele mai bune servicii, mai ales pentru copii tai, iar in cazul asta in UK si SUA sunt cele mai bune universitati de pe planeta deci evident ca daca vrei cea mai buna educatie pentru copilul tau o sa-l trimti acolo.

Daca te uiti in top 10 universitati ai 9 din UK/Us si una singura din Elvetia.

Mai mult decat atat, avand in vedere ca toti bogatii lumii isi trimit copii la universitatile alea, pe langa faptul ca odrasla respectiva o sa aiba parte de cea mai buna educatie o sa aiba si oportunitatea sa se cunoasca cu viitorii bogatasi si lideri ai lumii. happy

Pana si Kim Jong Un a studiat in Elvetia desi propaganda regimului e ca vestul e diabolic si e dusmanul lor.

| Thecurious explică:

Trimite*