| TPULion a întrebat:

Imi puteti spune ce sa recapitulez mai exact pentru simulare BAC clasa XI-a (matematica m2 si romana?), fiind pe un profil de filiera tehnologica.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Matematica m2(m_st-nat) e de la stiinte ale naturii, tu ai mate m_tehnologic. Fa variantele din anii trecuti si fundamenteaza bine capitolele cu matrici si limite, pentru ca o sa valoreze dublu fata de BAC-ul din clasa a 12-a, adica tot subiectul al doilea si al treilea o sa fie numai cu materie de clasa a 11-a(in mod normal e materie de a 11-a si a 12-a, dar daca nu s-a studiat...). Fa variantele de la simularile din anii trecuti.
La romana ai: Eminescu, Creanga, Caragiale, Slavici si Sadoveanu. Am vazut ca s-a schimbat tipul subiectelor la romana, deci sa inveti si curentele literare ca sa poti incadra acel text.