| Mihnea2111078 a întrebat:

In ce tari profesorii raman in aceeasi sala iar elevii se muta la fiecare ora si in ce tari elevii raman intr-o singura sala, iar profesorii se muta dintr-o sala in alta(ca in Romania). In cazul in care nu stiti lista completa, as vrea doar tarile importante.

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de cum e structurata scoala, nu e reglementata treaba asta prin lege.

Si la noi exista scoli in care elevii stau in aceiasi clasa si scoli in care se muta de la ora la ora in laboratoare de probil.

| Violleta2022 a răspuns:

Si in Australia se intampla acest lucru.

| AC4S4 a răspuns:

Nu e în funcție de țară, ci de școală.

| Horus35 a răspuns:

Depinde mai mult de școală decât de țară. La mine în liceu elevii se mută din clasă în clasă la laboratoarele/ cabinetele profesorilor. Alte licee au o sala specială pentru fiecare clasă.

| weloveit a răspuns:

In America majoritatatea liceelor sau colegiilor, Anglia. ai cursuri de la un capat al alteia in colegii, licee. adica te muti constant.