| MarcuMarius0912 a întrebat:

In viitorul apropiat voi pleca in Canada la munca. Reprezentantii firmei la care voi lucra mi-au spus ca trebuie sa dovedesc ca am macar diploma de liceu si pentru asta trebuie vizata in Romania, apoi trimisa in Canada pentru a vedea daca echivaleaza cu studiile lor de acolo. In fine..Am cautat pe google, am inteles ca trebuie sa merg la Inspectoratul Judetean si am preferat mai intai sa dau un mail. Cei de acolo mi-au spus ca ei nu vizeaza diplome straight face si nu mai inteleg nimic. Imi poate explica cineva muuuult mai detaliat va rog?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce n-ai intrebat la firma respectiva ce trebuie sa faci concret?
Banuiesc ca este vorba de copie legalizata de pe diploma, asa ca va trebui sa mergi la un notar, cu originalul diplomei.
In orice caz, mai intai, intreaba la firma, sa-ti spuna ce trebuie sa faci cu diploma si ce inteleg ei prin vizare.