| Anonimul5848 a întrebat:

Salut, TPU!

Intr-o luna si 7 zile voi sustine examenul de Evaluare Nationala. As vrea niste sfaturi de la voi (cei care au sustinut deja examenul), cum v-ati stapanit emotiile, ce ati facut inaintea examenului, ce sa nu fac, etc.

Orice sfat este bine venit!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foloseste timpul asta sa inveti cat mai mult dar totodata sa te si relaxezi ca sa nu dai in altceva. Invata pe parcursul zilei, cu pauza la fiecare 2 ore de vreo 15-20 minute si seara fa-i ce vrei tu (dupa ora 8-9). Eu n-am avut atat de multe emotii pentru ca intr-a 8-a am facut pregatire si la matematica si la romana si stiam ca ma descurc. Oricum, evaluarea nationala e printre daca nu cel mai usor examen din scoala pe care-l vei sustine.

| neutrino a răspuns:

Fara intentia de a ma lauda, eu am invatat din timp si nu am avut emotii, iar rezultatul a fost pe masura.