| skrcsbfts a întrebat:

Buna, TPU! Cum a fost experienta voastra cu examenul de capacitate (Evaluare Nationala)?
Cum ati reusit sa va stapaniti emotiile?

5 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Buna!
Am dat examenul de capacitate in anul 2014.
Am avut emotii la inceput dar emotiile mele s-au stins rapid deoarece eram foarte motivat sa iau examenul.
Aveam doua motivatii puternice atunci:sa iau note cat de cat bune ca sa intru la Stiinte Sociale ca voiam sa scap de porcaria aia de mate care m-a terorizat pe tot parcursul gimnaziului.Iar a doua motivatie era sa demonstrez ca nu sunt un om prost asa cum m-au barfit unii dusmani.
Ca sa reusesti la examen la nivel mental trebuie sa iti doresti sa iei note bune la examen ca sa intri la liceu la specializarea pe care o doresti.
Iar cand vei fi la momentul respectiv sa tragi aer adanc in piept(exercitiu care e foarte bun impotriva stresului) si sa iti spui in minte ca esti o persoana puternica si poti trece cu usurinta peste examen si ca nu exista bariere care sa te poata opri.

| skrcsbfts explică (pentru LordCristobal):

Mulțumesc de sfat!

| NuCitescNotificari a răspuns (pentru LordCristobal):

''Am dat examenul de capacitate in anul 2014''.
Cum ai reusit?

| UserRo10 a răspuns:

In Duminica de dinaintea examenului dupa pranz am iesit afarasi m-am plimbat in oras ca sa obosesc. Seara m-am intors devreme si m-am culcat pe la 23:00. Am dormit dus si a doua dimineata am mancat ciocolata neagra pentru concentrare (ma ajuta pe mine).
Imediat ce am primit subiectele le-am citit cap coada de 2 ori pentru a ma linistii si a-mi face strategia de lucru si abia dupa 6-10 minute m-am apucat serios
Bafta!