| HoricaShark a întrebat:

Intru acum la liceu si vreau sa stiu ce materii se fac la profilul Turism Si Alimentatie si in special cate ore de Matematica se fac si cate ore de Engleza se fac.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| metamaniac a răspuns:

Mate - 3 ore
Romana - 3 ore
Engleza - 2 ore
Franceza - 2 ore
Materiile sunt multe si complicate( Economie, Gestiune Economica, Bazele Alimentatiei, Organizare agentiei de turism, Tipologia Tour-Operatorilor, Marketingul afacerii si multe altele, trebuie sa stii ff multa matematica ca la unele o sa ai nevoie ), eu personal te sfatuiesc sa te muti la alt profil, invat de 3 ani la un liceu de turism si alimentatie si pot sa spun ca i-am irosit degeaba, fa-te electrician sau altceva. turismul e cea mai proasta alegere.

| HoricaShark explică (pentru metamaniac):

Acum am de ales intre Turism si Alimentatie, Economie, Stiinte Sociale sau Filologie unde ar fi cel mai bine sa ma duc?

1 răspuns: