| matei2444 a întrebat:

La examenul de evaluare națională eu am dat-o in bara rău de tot (8.35 la romana unde eu sunt de 9+ și 9.25 la mate unde puteam sa iau 10) am intrat la liceul C. A. Rosetti din Bucuresti la mate-info care este mult sub nivelul meu. Pot mă transfer la un liceu mai bun la același profil sau la științe ale naturii? Daca da, în ce condiții?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te vei putea transfera abia dupa terminarea clasei a IX-a, atunci se va lua in considerare media de promovare a cl. a IX-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.