| NuConteaza34 a întrebat:

ma pot inscrie la facultatea de Educatie fizica si sport pe domeniul Kinetoterapie in cazul in care nu am facut sport in ultimul an de liceu si nu sunt apt pentru educatie fizica?

1 răspuns:
| christall a răspuns:

Asta scrie pe site:
Pt admitere se iau in calcul urmatoarele:
– 80% Media examenului de Bacalaureat;
– 20% Media ultimului an de liceu cu disciplina Educație fizică.
Pentru elevii care au beneficiat de scutire medicală în ultimul an de studiu în care disciplina Educație fizică și sport a fost prevăzută în planul cadru din ciclul liceal, se va lua în considerare ultima medie din situația școlară a elevului.
Fapt ca tu nu esti apt medical ar fi un impediment, pentru ca cer o fisa semnata de medicul de familie si de la cardiologie.
Iti la linkul sa citesti:

https://unefsb.ro/ghid-admitere-licenta-2020/