| Bam64 a întrebat:

Salut Tpu.Ma transfer dintr-un liceu cu profil sportiv la altul cu profil filologie cu frecventa redusă in clasa a 12-a si trebuie sa dau diferenta la limba latina.Chestia e ca, eu nu stiu nimic in limba latina.
Ce ar trebuie sa invat, poate cineva sa ma ajute cu un sfat, site?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"eu nu stiu nimic in limba latina...Ce ar trebuie sa invat"

stai cool, nimeni nu invață așa ceva, dacă ți-au aprobat, ești gata trecut la diferența aia FORMALĂ

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrii pe Google Search - curs de limba latina pdf - și ai acces gratuit la câteva cursuri. Servus. Servus înseamnă serv, sclav. Este o prescurtare a unui salut mai lung care spune asta, sunt servul tău, gata să te slujesc.