| anonim_4396 a întrebat:

Mama trebuie sa faca o "scrisoare" pentru diriginta maine ca am lipsit intr-o zi ca am fost plecati in Bacau iar diriginta a spus sa scrie pe o foaie pentru a motiva absentele (pentru ca mama nu are timp sa vina sa vorbeasca cu ea) si nu stiu cum sa formulez.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa formuleze mama, nu tu.

| Bizon95 a răspuns:

Vad ca ai abandonat intrebarea, asa ca imi permit sa fac katerinka... CRUNTA big grin

vii cu un DON mafiot si, stie el ce sa ii spuna dirigintei, dupa care nu iti mai pune nimeni absente, NICIODATA big grin rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamna diriginta!
Va rog frumos sa motivati absentele Cristinei pentru data de vineri.Am fost plecati la bunici, toata familia
Multumesc frumos.
Cu consideratie,
Doamna Mateescu