| soaitamarius a întrebat:

Maine nu pot sa merg la scoala deoarece e a 3-a si trebuie sa merg cu familia dimineata la o ruda! Mama mi-a spus ca imi face un bilet.Eu anul acesta nu am mai dat nici un bilet la scoala e adevarat ca diriginta trebuie sa motiveze absentele la primele 3 bilete din an. Nu am timp sa iau scutire o sa imi motiveze absentele cu un bilet?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Scutire medicala nu vei primi pentru ca au aparut reguli noi in sistemul de sanatate.
Dar mama ta poate scrie pe o foaie A4 o cerere (bilet) de invoire, si diriginta va motiva absentele si va anexa cererea ta la catalog. Cererea trebuie sa fie cam asa :
Doamna diriginta,
Subsemnata w, mama elevei x din clasa y a scolii z, va rog a-i motiva acesteia absentele din data de 0.0. 0000. Absentele au aparut din cauza unor probleme de familie.
Va multumesc!
Data Numele, Semnatura

1 răspuns:
| ÐiÐi a răspuns:

Mai bine o pui pe mama, tata sa o sune sa ii zica ca plecati asa sigur va fi okwinking si cu ocazia asta sa intrebe daca iti mai motiveaza absentele pe biletele de la parinti pentru ca initial asta ai vrut sa faci si nu erai sigur happy ca nah depinde de scoala cu chestiile astea big grin