| xproback12 a întrebat:

..nu ma pot hotara intre facultatea de constructii de masini-TCM si facultatea de mecanica-AR sau constructii de autovehicule... putin ajutor? Unde am sanse mai mari de angarare.ce fel de inginer ies dupa.ce salarii sunt? MUltumesc anticipat big grin

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa intelegi foarte clar ca, NICI o facultate nu vine cu joburi agatate de ea, este problema ta sa-ti cauti de munca dupa terminarea facultatii.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Ar trebui sa te poti hotari, ca incep sa ma intreb cum se poate sa incepi o facultate daca nu stapanesti bine clasa I. Dar imi amintesc rapid ca traiesc in Romania si ma linistesc.

| robyfzr a răspuns:

Salut! Cel mai bun raspuns tu o sa-l gasesti. Nu are rost sa te gandesti la bani, daca esti bun in orice domeniu poti sa castigi multi bani. Depinde foarte mult si de orasul in care vrei sa muncesti. Ce industrie are.