| Davydd a întrebat:

Nu stiu cum sa invat Subiectul 2 la limba romana pentru bacalaureat. Ma poate ajuta cineva? Multumesc

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Dacă nu le poți face bine pe primul și pe ultimul, mai bine te axezi pe ele decât pe ele decât pe al doilea.
Altfel, n-ai ce face decât să înveți caracteristicile fiecărui curent literar și să dezvolți.
Că sfat general, în mare parte poți băga vrăjeală cât cuprinde, dar ai grijă să mai spui și ceva legat de subiect din când în când.

| Davydd explică (pentru FaraNume1245):

Aa ok mersi de sfatwinking