| Tiberiu_Costi_1991 a întrebat:

numele meu este Costi si am 15 ani. Sunt in clasa a 9 a la liceu si sunt la profil de filologie. Eu am venit la filologie ca sa scap de matematica si nu doar eu ci si alti colegi. Am inteles ca nu sunt meserii mari la care sa ma pricep eu. Eu ma pricep foarte bine in domeniul calculatoarelor. Eu vreau sa am un salariu bun cand o sa fiu mare fie ca o sa stau in Romania fie ca o sa plec in afara. la ceea ce ma bate gandul sa fac cand o sa fiu mare. Exista vreo posibilitate sa mai indrept lucrurile acum? Adica nu vreau sa ma transfer la mate-info. Stiu ca de acolo ies cu o diploma buna in domeniul calculatoarelor. Dar vreau sa stiu daca exista o scoala ceva care s-o fac si sa ies cu o diploma buna in domeniul calculatoarelor si sa ma pot inscrie la o facultate cu acea diploma. Sunt pasionat de JavaScript si multe altele. Va rog sa ma scuzati daca am gresit cu ceva si sa ma scuzati daca n-am postat unde trebuia. big grin Funda pentru cel mai ajutator si bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nu poti deveni specialist in IT fara matematica, si este pacat ca nu ai inteles acest lucru pana acum. Un modul din pc cu totii putem schimba, dar asta nu inseamna ca putem face din acest lucru o meserie si sa spunem ca ne pricepem la calculatoare. Calculatoare fara informatica si informatica fara matematica nu exista. Poti deveni fara multa carte "o buna dactilografa" pe calculator, dar asta este cu totul altceva.

2 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Ai facut o mare greseala. Muta-te la mate-info intensiv info sau o sa regreti.

| Tiberiu_Costi_1991 explică (pentru AirănMeidăn):

Nu exista o scoala ceva. si sa fac acolo niste cursuri ceva?