| anonim_4396 a întrebat:

O sa aleg sa dau bacul la biologie vegetala si animala voi ce credeti o sa fie greu la aceasta materie sau foarte usor intreb deoarece mi-am luat un memorator la acesta materie si nu stiu ce sa fac ar fi bine sa invat dupa el sau dupa caiete cu lectiile predate.Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Biologia vegetala si animala este muult mai grea decat anatomia si fiziologia umana, dar cu siguranta mai usoara decat fizica sau chimia. Ai ales bine, ar trebui sa-ti iei o culegere cu teorie + teste rezolvate, precum am avut eu. Am invatat cateva zile din ea si am reusit sa iau 9.40 la BAC.

| WhiteLife a răspuns:

E cea mai usoara parte a biologiei, deci mai usor de atat nu se poate. Eu iti recomand sa inveti tot din caiet (sa citesti pana stii in mare) si sa memorezi ceea ce scrie in memorator. Incearca sa-ti cumperi si o culegere cu modele de subiecte pe care sa le rezolvi singur. Noi o folosim e cea de la Booklet si este foarte buna.

| Doodleskull a răspuns:

Eu unul am un caiet special studentesc.
Citesc lectia o data sa stiu despre ce e vorba acolo dupa care ma apuc si o transcriu pe alt caiet.
Lectia o schitez si nu cu sageti cu tot felul de prosti pur si simplu la liniuta.
Dupa ce invat iau o carte si ma apuc si caut exerciti legate de lectiile din urma si de zii