| MichaelScofieldPB a întrebat:

Am si eu o nedumerire. Daca aleg sa dau bacul la biologie, din ce o sa dau:anatomie sau cea vegetala si animala? Se aleg cand se semneaza lista cu a 3 a materie care se da? Sau cum?

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Alegi tu dacă dai la anatomie umană sau la biologie vegetală.
Când semnezi a3a materie o să specifici.

| AC4S4 a răspuns:

Vei avea de semnat multe foi pentru a te înscrie la bacalaureat. Printre acelea se va găsi și proba a 3a, la alegere.
Poți alege ce vrei intre Biologie vegetală și animală ȘI Anatomie.
Nu vei scrie doar "Biologie", specifici clar ce fel de biologie.