| anonim_4396 a întrebat:

odata cu alegerea de profil la liceu va conta si ce facultate poti face,eu as vrea se devin profesoara de geografie sa u istorie deci e in regula daca pun la fisa de inscriere stiinte sociale, filologie si turism si alimentatie nu? Raspuns rapid funda!

Răspuns Câştigător
| dikaaa a răspuns:

Daca vrei profesoara de geogra sau instorie alege profilul filologie, dai si bac la ele tongue

1 răspuns:
| MissCarterM a răspuns:

Cel mai bine pentru a deveni profesoara de geografie este profilul Filologic. Vei da bacul la geografie iar dupa vei urma universitatea. Eu zic sa te mai gandesti in privinta meseriei de profesor. Bafta.