| AdelinM5 a întrebat:

pe data de 15-17 iunie voi da examenul ala de clasa a 8 a și nu știu nimic, va rog, dați-mi un site ceva sa învăț pentru ca sunt praf și la romana și la mate! Vreau un site de la care pot sa învăț ceva, sa îmi rămână în cap, dacă nu aștept mesaje în privat cei care va pricepeți la mate/romana sa ma ajutați, va rog

Răspuns Apreciat de Editori
| NeganMyLove a răspuns:

Nu e niciun site care te poate ajuta la asta! Și eu sunt clasa a opta! Poți începe sa lucrezi testele puse de minister pe internet, poți învăța planurile de argumentare pe care cred ca le-ai primit de la profesorul sau profesoara ta de română, poți învăța mai multe formule la mate și sa vezi cum s-ar putea rezolva anumite probleme mai grele, poți încerca să faci cât mai multe expresii la matematica pentru ca uneori alea sunt mai grele. Ai multe posibilități de învățare, doar trebuie sa știi unde sa te uițiwinking

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar saptamanile astea cat ai stat inchis in casa, ce ai facut toata ziua?
Invata din carte si caietuld e notite, ca lectiile nu sunt pe site-uri.
De altfel este recomandat sa tii telefonul si computerul inchis, pe toata perioada orelor cand inveti.
Nu mai astepta mesaje private, ca nu sta nimeni sa-ti scrie tie comentarii la romana, ca matematica se invata doar efectuand exercitii si probleme, cate 20-30 pe zi.