| 123adrian987 a întrebat:

Salut TPU! Pot deveni programator, învățând programarea acasă, fără sa fac o facultate care te pregătește pentru acest domeniu (ex: automatica si calculatoare)?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti, dar nu vei fii niciodata un programator foarte bun sau expert in programare, ramanad doar un amator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, dar parcursul va fi mai greu si nu vei sti daca le faci corect sau nu. Dar de putu poti, tine doar de persoana ta cat te duce mintea.

| sierra1 a răspuns:

Ai putea (pentru automatică sună a se-fe) dar nici oleacă de școală nu-ți strică

| 120bulevard a răspuns:

Da, dar eu iti recomand sa faci una, pentru ca vei fi vazut cu ochi mai buni si ai sansa de a avansa mai rapid intr-o pozitie.