| anonim_4396 a întrebat:

Pot invata o limba straina ascultand cuvinte la casti in timpul somnului?

Răspuns Câştigător
| AlexGogan50 a răspuns:

Nu este posibil. Inainte de culcare dacă vei asculta câteva cuvinte atunci poate ca ai sa inveți mai rapid. Pentru invatra unei limbi străine eu recomand Duolingo.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, doar daca stai treaz.

| zurick a răspuns:

Nu.

| al0o0o0 a răspuns:

Clar nu. Daca ar fi fost asa de usor...
Oricum, asta te poate ajuta sa inveti si te poate ajuta enorm la pronuntie.Este indicat sa faci astfel de lucruri din cand in cand pentru a invata o limba noua. Poti asculta doar podcast-uri cu diferite cuvinte in acea limba sau chiar muzica.

| Fecioara28 a răspuns:

Nu