| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Recent am aflat rezultatele de la selecția la facultate, iar ultima medie a fost 8, 43 iar eu am avut media 8.40. Credeti ca mai am vreo sansa sa intru la facultate, având în vedere că mulți au pus ca a 2 a sau a 3 a opțiune facultatea la care m-am înscris?

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Sunt sanse mari, poate se mai muta si raman locuri libere, altfel la taxa si tot intrii.Se poate sa fie primul an cu taxa dupa care sa treci la fara daca mai pleaca din colegi, eu din experiena stiu ca mai renunta

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Şi o sutime face diferenţa.
Succes!
Pa, pa.

| iulianr a răspuns:

Cred că sunt șanse destul de mari. Dacă au pus ca opțiune secundară aceast facultate, cu siguranță o parte din cei admiși își vor retrage dosarul. Oarecum asemănător a fost și în cazul meu. Eu am intrat pe primul loc la taxă, dar până la finalizarea perioadei de înmatriculări s-au mai retras câțiva și până la urmă am intrat la buget.

| RoCkKiD a răspuns:

Selectia dosarelor e prima parte.

Asteapta sa vezi rezultatele de dupa confirmari pentru ca sunt multi inscrisi la mai multe facultati si poate confirma la alta.

| Iote a răspuns:

Depinde cat de multi au medii intre 8, 40 si 8, 43. Pot fi foarte multi. Iar daca mai sunt si din cei ce au pus-o la a doua optiune, s-ar putea ca ei sa fie chiar cu medii peste 9. Slabe sanse.

| Sonia822 a răspuns:

Doar daca faci cerere urgent ca sa intri pe lista de asteptare, in caz ca retrage careva dosarul. Vezi repede daca se mai poate face cerere. Cine a facut cerere inainte, chiar daca are media mai mica decat a ta, poate intra pentru faptul ca a depus cerere pentru lista de asteptare. Sunt unele facultati care procedeaza asa, nu toate. Vezi acolo cum e, suna, sau mergi personal, nu toti cei ce raspund la telefon stiu regulamentul

| EmanuelT a răspuns:

Doar dacă mai rămân locuri libere și ceilalți care s-au înscris să nu fi obținut 8, 41 8, 42 că intră ei înaintea ta.
Baftă