| SporeBox a întrebat:

Sa zicem ca te duci la liceu pe un profil, filologie de exemplu si peste un an, doi iti dai seama ca nu iti place sau nu poti sa te adaptezi profilului si tu ai vrea bio-chimie de exemplu. Poti sa te lasi de filologie si sa te muti la bio-chimie? Nu vreau sa intelegeti ca mi s-a intamplat. Intreb doar din curiozutate.

4 răspunsuri:
| WithoutName123456789 a răspuns:

Te poti transfera la alt profil chiar si in clasa a 12-a, doar ca va trebui sa sustii un test dintr-o anumita materie, in functie de profilul la care te transferi.

| SporeBox explică (pentru WithoutName123456789):

Si o sa pot sa reiau materia pe care au facut-o cei de la prifilu ala de la a 9-a?

| WithoutName123456789 a răspuns (pentru SporeBox):

Din pacate, profesorilor nu le va pasa ca ai fost la alt profil inainte. Poti sa reiei materia, dar probabil vei avea nevoie de meditatii.

| SporeBox explică (pentru WithoutName123456789):

Multumesc