| teetoalex a întrebat:

Stiti acele harti care ti le fac parintii pentru a-ti motiva absentele intr-o anumita zi? Ceva de genul: "Subsemnatul "numele parintelui" etc. As vrea sa-mi spuneti EXACT cum trebuie sa scriu. Dau funda. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Cereri de motivare a absentelor probabil.

Domnule/doamna Director,

Subsemnata mama ta, parinte al elevului "ce nume ai tu, nu-mi pasa", din clasa a (ce *** clasa esti) a liceul sau scolii cum naiba se numeste, solicit motivarea absentelor din data de xx.zz. abcd.
Mentionez ca nu a putut fi prezent din motive personale. Multumesc anticipat!

data semnatura