| OmuCane a întrebat:

Stiti un site unde sunt rebusuri in franceza, de craciun, sa gasesc cuvinte care au treaba cu craciunul si tot asa si daca aveti si alt fel de exercitii am nevoie pentru la scoala, daca stiti siteuri de acestea va rog sa imi dati si mie.

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce înseamnă „rebus" în accepția ta?

| OmuCane explică (pentru corolav):

De parca nu stii frate. De ala cu patratele. Ma faci de ciocolata hai las-olaughing)

| corolav a răspuns:

Caută la adresa „ mots croisees de noel a imprimer".
Chestia e că, dacă mai știu și alții această adresă, s-ar putea să vă treziți vreo 5 - 6 care au venit cu aceeași temă.
Văd că vrei careuri în franceză și tu la română ești de „rahat".
Te rog să scuzi cuvântul „ești"!

| OmuCane explică (pentru corolav):

Frate, lasam ''romana'' si hai la o berelaughing

| corolav a răspuns:

Amice, prea devreme ai dat-o pe bere.
La cei nici 15 - 16 ani ai tăi, prea repejor te îngrămădești să mergi la o bere.
Și măcar dacă ar fi din banii tăi!
Sînt din banii, probabil munciți, ai babacilor.
Că tu nu știi încă ce înseamnă „a munci", iar eu trăiesc din pensie de aproape 18 ani.
Cît despre „rebus", nu aș vrea să mă laud, dar sînt unul din profesioniștii acestui sport de aproape 50 de ani.
Deci...ca să fiu puțin răutăcios, ar trebui să-ți spun : „Ciocu* mic!".
Să fii sănătos!

| OmuCane explică (pentru corolav):

Frate tu nu ai avut copilarie, da-o in mama masi chiar nu poti sa glumesti si tu putin? Doamnelaughing)

| corolav a răspuns:

Îmi pare rău. Cînd e vorba de a vorbi și de a scrie românește mie nu-mi arde de glumă.
Cum am mai spus-o și în alte rînduri, eu am învățat carte pentru a-i învăța pe niște năzdrăvani de școlari ca tine, cum să vorbească și să scrie corect românește.
Hai să considerăm discuția încheiată!
Să fii sănătos!