| mircea_8413 a întrebat:

sunt clasa a 8 a si nu stiu ce sa aleg intre istorie si geografie ca teza voi ce ati alege ce va pare mai usor? ..si de ce?
Daca se poate vreau sa stiu si cum invatati voi pentru respectiva materie(geografie/istorie)?
Funda
PS; Scuzati categoria nu stiam unde sa o pun si aceasta e destul de favorizata

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Mai bine dai la geografie, la istorie sunt multi ani de invatat, o sa te incurci de tot in ei... la geografie e mai putin, sunt mai multe denumiri, dar le poti retine usor daca ai o harta pe care sa te uiti.

1 răspuns:
| sublime89 a răspuns:

Majoritatea opteaza pentru geografie pentru ca e putin mai usor. La istorie e mai mult de memorat, desi nici la geografie nu e tocmai putin. Cand inveti la geografie e de preferat sa ai o harta buna langa tine in care sa te uiti mereu. E foarte important sa memorezi harta. In rest e ca la orice alta materie. Trebuie sa te straduiesti sa retii cat de mult posibil, si sa inveti logic, nu sa tocesti.