| Mihaiflorin14327 a întrebat:

sunt clasa a 9a la profilul mecanica, daca eu vreau sa ma transfer la științe ale naturii cum ar trebui sa am media mai mare decat cea mai mica medie din clasa? Si daca dau teste la ce le voi da?

Răspuns Câştigător
| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Din clasa a 10 a te poți transfera liniștit pe un alt profil sau alt liceu.

Media ta va trebui sa fie mai mare decât cea mai mica medie cu care a terminat ultimul elev clasa a 9 a. (știu din proprie experienta)

Odată venit pe un profil de științe ale naturii, vei da diferențe la materiile pe care nu le-ai făcut pe profilul de mecanica.

Zi frumoasă să ai!

2 răspunsuri:
| Ioana9182929 a răspuns:

Nu, trebuie sa ai media mai mare decat al ultimului copil intrat de ex ultima medie a fost de 7, 89 tu poti avea si 7, 90 important e sa fie mai mare
cat despre teste/teze profilul are la baza biologie, chimie, fizica, mate
bac vei da OBLIGATORIU la mate si romana si la alegere din biologie si chimie bafta multa!