| Abcdefcku a întrebat:

am terminat clasa a 9a, profil stiinte ale naturii, si vreau sa ma transfer de la anul, in acelasi liceu, la profilul matematica-informatica, din mai multe motive. Ce conditii sunt? Trebuie sa dau vreun examen de diferente? Cum trebuie intocmita cererea de aprobare? Am medie foarte mare pe clasa a 9a si mai mare media de admitere decat ultimul de la M.I.
URGEEEENT! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Daca clasa de mate-info nu are si intensiv informatica, nu trebuie sa dai nicio diferenta.
Cererea si toate hartiile se rezolva cu secretariatul.

| BlankWhite a răspuns:

Cred ca ar trebui sa dai doua diferente, la matematica fiindca unele lucruri mai difera, si la informatica.In privinta cererii de aprobare te vor instrui d-nele secretare din liceu atunci cand vei merge cu un parinte/tutore, fiindca inca esti minor.Dar trebuie sa stii ca profilul acesta necesita mult efort dar merita dupa, fiindca ai mai multe sanse in alegerea unei facultati.Succes!