| HybridTheory80 a întrebat:

Sunt clasa a VIII a si as vrea sa intru la CN Alexandru Odonbescu Pitesti la profil mate-info. Ce parere aveti despre acest liceu, dar despre profesori? Care sunt dirigintii claselor a XII a din prezent?

Răspuns Câştigător
| JucărieLEGO a răspuns:

Eu am terminat aici...e foarte ok. Dar din pacate au plecat recent multi profi legendari(s-au pensionat) care reprezentau amprenta liceului.
Parca in ultima vreme a mai scazut "rating-ul" de performanta/excelenta/calitate si in randul profesorilor si al elevilor pe care-i strange acum liceul. Pe vremuri mai indepartate era boss-ul liceelor de mate-fizica din Pitesti.

Dar a fost mereu si inca face parte din trinitatehee hee Bratianu, Zinca, Odobescu. Astea-s liceele bune ale Pitestiului. Restul sunt mai sterse.

Deoarece nu mai sunt la acest liceu n-am de unde sa stiu care profi vor lua clase de a IX-a anul urmator. Dar oricum in general toti profii sunt ok. E o atmosfera placuta la Odobescu.