| YesorNo a întrebat:

Buna, TPU! As vrea o parere. Sunt in clasa a VIII a si cam ar trebui sa am o idee legata de liceu, profile... M-am gandit la stiinte ale naturii sau mate-info. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| ferret a răspuns:

Părerea mea este să faci exact ce simți și să mergi acolo unde crezi că aparții. Dacă nu îți place biologia, mergi pe mate-info. Dacă îți place, mergi pe științe. Până la urmă, în cazul în care nu te regăsești în profilul ales, te poți muta pe alt profil. Mult succes!

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Indiferent ce liceu vei alege alege un profil de care sa te poti folosi. Poate nu o sa ai posibilitatea sa faci o facultate si atunci ai nevoie de o meserie

| YesorNo explică (pentru Freya1):

Adica sa merg la profesionala, dar nu... ma refeream care sunt avantajele si dezavantajele la cele doua profile mentionate.

| Freya1 a răspuns:

Ma refeream sa calculezi tu care te va ajuta mai mult in ati alege o meserie

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca iti place matematica si biologia mergi la stiinte ale naturii daca nu biologia la mate info.