| AppLLe a întrebat:

Sunt cls a 8 a. Nu am intrat la examen. Dau corijenta in vara. Dar sunt putin derutat eu as vrea sa intru la mecanica. Din cate stiu se intra cu 6.25... Asta a fost media ultimului admis de anul trecut. Dar daca dau corijenta in vara. Mai pot da sesiunea de examen din toamna? Sau nu mai este... big grin
Si daca ies cu medie mare la corijenta pot intra la liceul care vreau?
Daca nu, ce se va intampla? Ma va repartiza calculatorul la un liceu unde sunt locuri libere? sad

Va Multumesc. [ FUNDA ]

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Ai de ales.In toamna dupa ce dai corijenta poti fi repartizat la un liceu care mai are locuri libere ceea ce sigur nu iti convine.A2a Varianta este una mai buna pentru tine.Sa stai pe tusa pana la urmatorul examen din anul urmator si sa intri la ce liceu vrei dar pierzi un an.

| popnyna a răspuns:

Daca treci de corigenta si iei o nota cat de cat buna la examen ai sanse sa intri lua liceul pe care ti-l doresti...bineinteles daca mai sunt locuri, dar exista si posibilitatea de a te transfera dupa ce ai intrat la un alt liceu(si totusi nu pot sa cred ca un profesor poate fi asa de nemilos incat sa nu lase un elev sa mearga la liceul pe care si-l doreste)te mai gandesti tu