| Axel22 a întrebat:

Sunt din Marghita Jud. Bihor, sunt clasa a VII a si daca ma duc din a IX a la profesionala la mecanici auto sa zicem, de la 21 de ani cand fac permisu de tir ma afecteaza cu cv profesionala pentru a ma angaja? La mine in oras este firma de transport SC BON TRANS SRL si inca una dar nu ami stiu cum, e de transport international, si ce salar au soferii de tir? Cam ce trai as avea? Si cu un salar de sofer de tir cam ce masina as putea sa-mi permit? In Marghita nu stiti ce salar au soferii de tir? Si sa fiu instructor auto e mai profitabil decat sofer de tir?

Răspuns Câştigător
| Tudor_Munteanu_1996 a răspuns:

thinking Nu se merita deloc sa faci professionala, crede-ma. cei care angajeaza se uita ce ai studiat.Si exista riscul de a nu le conveni scoala professionala.Mai bine faci un liceu. nu se compara. Sau poti face un liceu industrial happy Un sofer de tir castiga in functie de cat lucreaza.

| Axel22 explică (pentru Tudor_Munteanu_1996):

Ok, dar instructor auto? Profesionala nu ar trebui sa ma afecteze ca instructor auto, nu? Ca acolo am auzit ca e vb de atestate, permis, cate sanctiuni ai avut. Deci la instructor auto profesionala n-ar trebui sa ma afecteze, nu?

| Tudor_Munteanu_1996 a răspuns (pentru Axel22):

In general nu.