| idotehade a întrebat:

Salut TPU, sunt elev in clasa a 10-a si as vrea sa ma transfer de la mate-info(intensiv) la filologie, in acelasi liceu, acelasi judet. Se poate face transferul in vacanta inter-semestriala? Daca da, trebuie sa sustin teste sau ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate in timpul anului scolar!
Transferurile se fac numai la inceput de an scolar si numai daca indeplinesti anumite conditii impuse de Ministerul Educatiei si invatamantului.
- media generala sa fie egala sau mai mare, ca a ultimul intrat de la acel profil
- sa ai toate mediile incheiate (fara corijente si fara note mici la purtare)
- sa dai diferenta de materii de la un profil la altul
- daca clasa respectiva mai are locuri libere
- daca directorul aproba transferul

Răspuns utilizator avertizat
| 19flo79 a răspuns:

Din cate stiu eu nu te poti transfera in timpul anului dar diriga ta te poate lamuri cel mai sigur happy