| blackout a întrebat:

sunt in clasa a 10-a la stiinte ale naturii. m-am mutat la acest profil de la tehnic in clasa a9-a semestrul 2.nu ma inteleg deloc cu matematica, fizica, chimia, ceva sperante la biologie. dar cu matematica am o mare problema, prea multe goluri si gandindu'ma la bac sunt total demoralizat chiar daca este prea devreme.intentionez sa ma mut la stiinte sociale din clasa a11-a, deoarece scap de matematica si chimie, fizica.macar la istorie pot toci. avantaje si dezavantaje?big grin nu ma gandesc la facultate

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Eu sunt la filologie si din a 11 nu mai fac absolut deloc mate fizica etc, dar la stiinte sociale stiu ca se face o ora sau doua pe saptamana. de mate.
eu am intrat la filo pentru ca si eu am avut destule goluri la mate, si nu cred ca m-as fi putut descurca.
nu stiu ce dezavantaje ar fi, poate la alegerea facultatii, dar avantaje sunt. in primul rand scapi de mate, nu? laughing

2 răspunsuri:
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Hmmm...eu zic ca de acum sa Te mai apropii de maTemaTica asta ca ...gandesTe-Te la bac
ce o sa faci Tu?

| blackout explică:

Tocmai.la stiine sociale o sa scap de matematica