| Paraschiv08 a întrebat:

Salut TPU
Sunt in clasa a 11, cine poate sa imi spuna cum as putea sa învăț materia ce se da la bac la biologie? Deoarece profesoara mea nu preda deloc. vorbea despre viața ei.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ca sa iei bacul la biologie, poți sa uiți complet de profesoara ta.
Doar ia-ti o carte de pregătire pentru bac și găsești acolo toată teoria de care ai nevoie și multe teste care sunt și rezolvate ca sa te verifici. Biologia e materie ce presupune teorie, nu ai nevoie sa îți explice cineva. Tu poți lua materia de bac și din alta parte, nu doar de la profesoara ta, in plus te-ai gândit ca poate nici nu v-ar fi predator ce e de invatat, dacă nu o prea interesează?

| Violleta2022 a răspuns:

Faceti plangere la directorul scolii, pentru ca nu-i normal ca profesorul sa nu va predea materia scolara si nici sa va spuna despre viata ei personala.

| Stef98 a răspuns:

Buna poti gasi ceva documentatie aici : http://www.ebacalaureat.ro/categorie/biologie
Gasesti lectii si eseuri.
Totusi mergi la cineva care a terminat poate si cerei caietele, gen sa te ghidezi. site-ul prezint lucrurile usor dar trebuie sa vezi si ce se preda.

Mult succes!