| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat clasa a opta si trebuie sa aleg la ce profil vreau sa merg la liceu. Vreau sa dau in viitor la medicina, asadar profilul de stiinte ar fi cel mai potrivit pentru mine, dar chiar nu ma descurc la fizica. In clasele 6-8 am avut o profesoara care nu ne preda deloc serios, mai mult lucruri de cultura generala pe care oricum le stiam. Ce ar trebui sa fac? Nu vreau sa ma chinui toti anii de liceu doar din cauza profesoarei din gimnaziu? La liceu se reia materia din generala? Eu as putea sa recuperez, invat foarte bine, dar ar trebui sa dau de un profesor care sa ma ajute. Vreun sfat? ^ ^

4 răspunsuri:
| Valenziana a răspuns:

Hey, si eu sunt exact in aceeasi situatie ca tine, tot cu fizica am probleme si tot la stiintele naturii vreau sa merg laughing. Eu iti recomand sa iti ieu profesor din clasa a 9-a iar acum in vacanta sa citesti fiecare lectie din caiet (daca ti-a predat ceva). Eu asa voi face. Succes la liceu.

| anonim_4396 explică (pentru Valenziana):

Pai tocmai asta e: si daca vreau, n-am de unde sa repet. Probabil ca o sa caut pe net ceva si o sa ma folosesc de niste memoratoare pe care le am. Sper ca la inceputul anului sa treaca macar fugitiv prin materia din 5-8

| Valenziana a răspuns (pentru anonim_4396):

NU prea cred, din cate am inteles doar iti da test in prima zi sa vada nivelul clasei. ma indoiesc ca profii de liceu "au timp' sa stea sa repete cu noi materia

| Lazar_Sorinel_1994 a răspuns:

Daca vrei sa dai la medicina, atunci profilul de bio-chimie ti se potrivește. happy