| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Sunt in clasa a 6-a in generala, sunt corigent la matematica

Partea rea este ca : Aproape 90% din elevi in afara de cei care invata chiar foarte bine sunt corigenti la dansa, este o doamna de treaba, uneori inteleg dar sincer este foarte greu, nu vrea sa ma asculte din teorie nu stiu dc, este o doamna la care nu ridica nici un elev din scoala glasul la dansa, nu este rea dar majoritatea ii lasa corigenti, la ceilalti profesori cei marii ii bat ii injura (sincer) se poarta urat cu dansii, ceilalti profesori inteleg ca unii de exemplu eu sunt mai dificil si incearca sa ma asculte, dar dansa deloc, nu sunt un copil care sa fie usa de biserica, dar la ora dansei nu o deranjez cu nimic de frica de a nu ma lasa corigent. Dansa spune ca ii raspund pentru ca ma intreaba unele lucluri, imi spune de ce nu am linie si creion, pai doamna am cumparat 10 truse si a 2-a zi nu mai aveam nevoie de acel instrument si creioanele se mai pierd compasurile se mai rup (suntem copii nu extraterestri) cu toate ca eu copiez ca xeroxul, nu inteleg nimic, si ii spun dansei, doamna nu inteleg, imi mai explica odata incep sa inteleg si vine cu alta teorie care depinde de teoria de acum 2 luni de zile in care eu nu am fost la ora dansei(nu am chiulit la ora dansei niciodata in rest DA chiulesc) si asa vine testul am un 3 si un 4 mai am dat un test si mai trebuie sa dam unul si teza, eu nu stiu nimic si mi-e frica sa nu ma lase corigent. Sa se tina cont ca aproape orice persoana a fost corigent/a la o materie, la care nu a inteles-o pana si in filmul "liceenii" aveau probleme la metematica.

Partea buna: Nu imi fac temele, de ce? nu inteleg am incercat sa fac tema de multe ori si nu am facut bine abtsolut nimic in afara de desen sau sa copiez cerinta.

Vreau ca acest mesaj sa fie cu multe raspunsuri, ma gandesc in fiecare seara "sa nu raman corigent"

2 răspunsuri:
| EdwardEtc a răspuns:

Eu sunt la romana si nu ma laud cu asta laughing

| HoHOO a răspuns:

Si eu am in clasa copii care nu inteleg la matematica...dar eu inteleg(asta nu prea conteaza)...sa sti ca la mine acasa vine o fata ca sa o ajut la mate..si de cand o ajut are numai peste 8..deci ce iti sugerez sa faci este sa rogi pe cineva sa te ajute.