| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si dupa cum stiti trebuie sa imi aleg profilul de liceu. Tin sa va spun ca nu ma inteleg bine cu materiile de profil real, deci m-am gandit sa merg la stiinte sociale. As dori sa ma ajute si pe mine cineva care deja este la acest profil si sa-mi zica cate ore din fiecare materie are pe saptamana, la ce se da teza in fiecare an, la ce materii se da BAC-ul si ce facultate ar fi bine sa urmez. Multumesc frumos!:*

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

La stiinte sociale: 4 ore romana, 2 ore matematica, 2 ore fizica, 3 ore limba straina 1, 2 ore limba straina 2, 2 ore materie socio-umana, 1 ora latina, 2 ore istorie, 2 ore geografie, 1 ora biologie, 1 ora chimie, 1 ora religie/desen/sport/muzica.
Din cls a 11 vei face doar o ora de mate, de asemenea orele de materiile de la real se vor micsora.Bacul se va da la romana, engleza, istorie sau geografie(la alegere) si la alagere o materie dintre logica, psihhologie si economie(sau filozofie) parca, nu sunt sigura (logica vei face in a 9, psiho in a 10 si economie (sau filozofie ) in a 11). Mult succes! Ps: Vezi ca e destul de usor aici si vei face fatawinking

2 răspunsuri:
| anyska a răspuns:

Nu stiu sigur despre acest profil dar iti pot spune cate ceva despre celelalte : La filologie dai teza la latina, iar la mate-info am auzit ca e cam greu... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa specific ca dau fundita pentru raspunsul cel mai bunhee hee