| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie de rahat, scuzati-mi turca, am 17 ani in clasa a 11-a si prietena mea trebuie sa nasca in aprilie. Voi termina anul asta scolar, dar vreau a 12-a sa stau cu copilul, eu facand 18 ani in octombrie anul viitor. Intrebarea mea este: Este posibil sa nu incep clasa a12-a anul viitor ci peste doi ani ca sa dau bacul? Multumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, poţi depune o Cerere de întrerupere/retragere ( în care specifici că întrerupi/te retragi doar pe perioada unui an şcolar, adică perioada 2016-2017 ).
Apoi te reînscrii şi îţi continui studiile...

Atenţie : fiind minor, Cererea trebuie întocmită de către părinţii tăi!

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o situatie grea, nu de rahat! O sa ai un copil!

| SuciuFlo a răspuns:

Poti sa stai acasa si sa inveti cand stai cu copilul si vei putea da bacul normal, anul viitor