| wolfrram a întrebat:

Sunt la profil bio-chimie(stiintele naturii),si as vrea sa stiu daca pot sa dau bacul din geografie, stiu ca la acest profil am de ales intre biologie, chimie sau fizica(pe langa mate si romana obligatorii) insa am auzit ca este posibil. Mersi

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ai primit o informatie falsa! Daca, intre timp, nu te vei transfera la profilul umanist si una din specializarile corespondente acestuia, pentru profilul real si specializarea stiinte ale naturii disciplinele la alegere au ramas aceleasi (stabilite prin Ordinul MECTS 4800/2010),respectiv fizica, chimie, biologie, informatica. Vezi Ordinul in link :https://www.edu.ro/......R_2011.pdf

| AFR81 a răspuns:

Imi pare rau, nu este posibil sa dai BAC-ul la geografie la acest profil. Daca vrei confirmarea, daca vrei sa elimini absolut orice dubiu, mergi la secretariat si intreaba.

| Daniel2203 a răspuns:

Nu, nu poti. Este proba la alegere A Profilului.

| YoaSmile a răspuns:

Saluuut. big grin Din câte ştiu eu, nu este posibil să dai bacul şi la geografie pe acest profil; pentru a da la geografie trebuie să ai un profil uman, ca spre exemplu filologie. Sper că te-am ajutat.winking

| Salazar22 a răspuns:

Nu poti decat daca te transferi la alt profil dar daca te hotarasti sa ramai sfatul meu e sa dai bac-ul la biologie