| Desh a întrebat:

Salut TPU! Te poți înscrie la o facultate de științe ale naturii dacă ai profil de filologie?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Verifica ce scrie pe site-ul facultatii la sectiunea admitere, daca nu cumva ai nevoie de Bac la una din materiile de la profil real/stiinte alte naturii.

| Catrice a răspuns:

Nici nu exista facultatea aia, da poți merge unde vrei

| Hyperion7 a răspuns:

Adică gen chimie, matematica, fizica sau altele? Cu siguranța însă asta e calea sigură către o studenție chinuitoare big grin

| Hyperion7 a răspuns (pentru Hyperion7):

Pentru că o facultate de științe ale naturii nu exista, dar exista facultati care cuprind aceste materii, cu precădere cele menționate de mine+biologie, medicina.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| blackann a răspuns:

Te poti inscrie la ce vrei tu